V případě, že instalace podlahového vytápění heatflow® není možná, například z důvodu nedostatku místa v podlaze, lze zvolit realizaci stropního vytápění heatflow®, jenž dokáže, ve srovnání s jinými topnými systémy, stále zabezpečit velmi vysoký tepelný komfort a užitkový komfort.

V případě stropní varianty heatflow® je způsob nahřívání konstrukce stavby a vzduchu v prostoru v principu stejný jako u podlahového vytápění heatflow®, postupuje však opačně, jelikož zdroj tepla je umístěný ve stropě, konkrétně na konstrukci v sádrokartonovém nebo kazetovém podhledu.

Efektivní nahřívání konstrukce stavby ze stropu umožňuje heatflow® z důvodu, že je sálavým a akumulačním vytápěním v pravém slova smyslu.

Jiné topné systémy, ohřívajíce prioritně vzduch v interiéru by proto nebyli ve stropní variantě vytápění porovnatelně efektivní, jelikož teplý vzduch, který by od stropu nahřívali, z fyzikálního hlediska stoupá směrem nahoru.

Heatflow® však efektivně nahřívá také zbytek konstrukce stavby – zdi a podlahu, které následně rovnoměrně sálají teplo do prostoru.

Nezávazná cenová nabídka

Scroll to top